Навігацыя
Апытанне

Як вы дабіраецеся ў школу?

Галасаваць

Вынікі мінулых апытанняў

Сацыяльныя сеткі
Спасылкі

Аб'яднанні па інтарэсах

Назва гурткаКалі праводзіццаЧасАдказныя
Гурток «Юны тэнісіст » Субота 09.00-10.40   Занька А.А.
Гурток «Умелыя ручкі» Пятніца 15.00-16.45  Мініч М.К.
Гурток «У краіне майстроў» Панядзелак 13.20-15.00 Муха С.Ю.
Гурток «Народны лад беларусаў» Чацвер 13.20-15.00   Муха С.А.
Гурток «Чароўная майстэрня» Аўторак
Чацвер
15.00-16.40
15.00-16.40
Лебедзева В.В.

Кветкаводства

эколага-біялагічны профіль

Кіраўнік - Ярашэвіч Р.Я.

Мэта: навучыць дзяцей спецыфічным ведам, неабходным для кветкавода; развіваць практычныя ўменні і навыкі па вырошчванню раслін.

Задачы:

  1. Фарміраванне дадатковых ведаў аб пакаёвых раслінах.
  2. Фарміраванне пазнавальнай цікавасці пры зборы дадатковай інфармацыі пра расліны.
  3. Набыццё эксперыментальных, практычных уменняў і навыкаў у працы з пакаёвымі раслінамі.
  4. Выхаванне беражлівых адносін да прыроды.
  5. Развіццё эстэтычнага густу, умення шанаваць прыгажосць у сабе і навакольным свеце.
  6. Развіццё ўмення працаваць з дадатковымі крыніцамі інфармацыі.

Народны лад беларусаў

дэкаратыўна-прыкладны профіль

Кіраўнік - Муха С.А.

Мэта: паглыбленне і сістэматызацыя ведаў па абрадавай і пазаабрадавай песеннасці беларусаў.

Задачы:

  • разуменне паняццяў "абрад", "звычай", "сямейна-абрадавы комплекс";
  • паглыбленне і сістэматызацыя ведаў па радзінных, вясельных і пахавальных абрадах і паэзіі;
  • пашырэнне і падагульненне ведаў па пазаабрадавых народных песнях;
  • агляд сучаснай песеннай творчасці, якая развіваецца ў народна- традыцыйнай манеры;
  • сістэматызацыя ведаў пра дзіцячы песенны фальклор;
  • практычнае развучванне лепшых узораў народна-песеннай творчасці беларусаў.

Умелыя ручкі

тэхнічны профіль

Кіраўнік - Мініч М.К.

Дасягненні

2019/2020 — Дыплом 1 ступені ў раённым конкурсе «ТэхнаІнтэлект» (Турко Дзмітрый)

2019/2020 — Дыплом 3 ступені ў абласным конкурсе «Вясёлкавы калейдаскоп» (Сташанін Ігар, Валодзька Мацвей)

2019/2020 — Дыплом 2 ступені ў раённым конкурсе «Выратальнікі вачыма дзяцей» (Сташанін Ігар)

Чароўная майстэрня

дэкаратыўна-прыкладны профіль (РЦДзЮТ)

Кіраўнік - Лебедзева В.В.

Секцыя па валейболе

профіль фізічнай культуры і спорту

Кіраўнік - Студзент У.С.

Дасягненні

2019/2020 — 1 месца ў спаборніцтвах па валейболе (турыстычны злёт)

2019/2020 — 3 месца ў спаборніцтвах па валейболе (турыстычнае мнагабор'е, «Карысныя канікулы»)

Секцыя па футболе

профіль фізічнай культуры і спорту

Кіраўнік - Студзент У.С.

Настольны тэніс

профіль фізічнай культуры і спорту

Кіраўнік - Студзент У.С.

Прэс-цэнтр

Кіраўнік - Бруцкая Н.Ф.